Atlicis iepirkt un uzstādīt intelektuālo videonovērošanas sistēmu Kārsavā - Ludzas Zeme

Atlicis iepirkt un uzstādīt intelektuālo videonovērošanas sistēmu Kārsavā

0
(0)

16.maijā Kārsavas novadā notika Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas “SYNERGY FOR SECURITY” vadības komitejas 2.sanāksme. Projekta partneri Kārsavas novadā tika uzņemti pirmoreiz, tāpēc ievadrunā Kārsavas novada domes priekšsēdētāja Ināra Silicka īsi iepazīstināja viesus ar Kārsavas novadu, informē pašvaldība.

Jau vēsturiski ir izveidojusies situācija, kad Kārsava un Krāslava bieži tiek jauktas, kas reizēm rada kuriozas situācijas. Piemēram, Kārsavas novadā ierodas ceļu projektētāji, kuriem jāstrādā Krāslavā. Smieklus auditorijā raisīja Silickas kundzes atzīšanās, ka Kārsavas dome, protams, priecātos, ja viņiem izprojektētu ceļus, bet par to maksātu Krāslavas dome. Tomēr abām Latgales pašvaldībām ir arī daudz kā kopīga, piemēram, tās abas atrodas pie stratēģiskas nozīmes tranzītceļiem un abas izvietotas pierobežā, tikai Krāslavas novads robežojas ar Baltkrieviju, bet Kārsavas – ar Krieviju.

Šādā draudzīgā un atbrīvotā atmosfērā vadības grupas sanāksme turpinājās vairāku stundu garumā. Padarīts nav maz: projekta ietvaros īstenota mācību vizīte Nīderlandē un Vācijā, noticis pieredzes apmaiņas brauciens intelektuālo videonovērošanas sistēmu iepazīšanai pa 4 Latvijas un Lietuvas pilsētām, kā arī realizētas projekta partneru apmācības cīņai ar nelegālo migrāciju.

Utenas apgabala galvenā policijas komisariāta priekšnieks Vytautas Vaiškūnas (LT) uzsvēra, ka atlicis paveikt sistēmisko darbu, kādēļ šis projekts vispār tika radīts – iepirkt un uzstādīt minētās iekārtas. Tēmu turpināja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Daugavpils iecirkņa priekšnieks Jānis Anspoks (LAT), kurš rezumēja projekta partneru mācību vizīti Nīderlandē un Hāgā. Pēc Kaizerslauternas (GER) policijas iecirkņa apmeklējuma J.Anspoks atzina, ka Latvijas videonovērošanas sistēma ir krietni labākā līmenī, jo vācu kolēģi šo tehnoloģisko virzienu sākuši attīstīt tikai tagad, pēc terorisma draudu pastiprināšanās Eiropā.

Latvijas Valsts Robežsardzes Galvenās pārvaldes Eiropas lietu un projektu nodaļas galvenais inspektors majors Sandis Panga uzsvēra, ka jāturpina realizēt veiksmīgi iesāktais darbs – organizēt kopīgas apmācības gan kopējas patrulēšanas jautājumos, gan autovadīšanai ekstremālos laikapstākļos.

Neparastā formā, kā paši prezentētāji smejoties noformulēja – šobrīd Eiropā tik populārajā duetā par kopēju projekta partneru pieredzes apmaiņas braucienu kopīgi atskaitījās Lietuvas Valsts Robežsardzes pārstāve Giulnara Steponiene un Latvijas Valsts Robežsardzes pārstāvis Romualds Stašāns. Kopējais secinājums pēc Jelgavas un Šauļu situācijas iepazīšanas – Jelgava ir ļoti attīstījusies dažādu “gudro” tehnoloģiju ieviešanas jomā. Kā atzina G.Steponiene – Jelgava ir divus gadsimtus priekšā Šauļiem un turpina vēl attīstīties, savukārt lietuviešu kolēģu uzdevums ir, izmantojot projekta dāvātās iespējas ieviest labāko pieredzi un tehnoloģijas arī savā zemē.

Tā kā projekta partneri pirmoreiz apmeklēja Kārsavas pašvaldību, tad kārsavieši pārsteidza ar iespaidīgu novada vizītkartes programmu. Viesiem bija unikāla iespēja apskatīt jaunuzbūvēto žogu uz Latvijas- Krievijas valstu robežas Goliševā, apmeklēt Malnavā koledžu, gūt ieskatu “Latgales dārzeņu loģistikas” grandiozajos attīstības plānos, kā arī protams baudīt īstenu latgaļu viesmīlību “Dzīļu maiznīcā”.

Noklikšķiniet uz zvaigznes, lai to novērtētu!

Vidējais vērtējums 0 / 5. 0